19th Ave New York, NY 95822, USA

Fındıklı İlkokulu

1987 yılı Nisan ayında İstanbul Valiliği ile imzalanan protokolle Okmeydanı semtindeki ilkokulun yaptırılması karar verildi. 1988 yılında inşaatı tamamlanan okulumuz Milli Eğitime teslim edildi.

Zaman ilerledikçe okulun bahçesine Atatürk Büstü kondu, daha sonra okul içinde ikinci bir büst ile bir Atatürk Köşesi oluşturuldu.

Hollanda’dan gelen Rotaryen grubu Bölgenin “Örnek Rotary Okulu” olarak Fındıklı İlköğretim Okulumuzu 2010 yılında ziyaret etti. Hollandalı Rotaryenler ve eşleri velilerin hazırladığı geleneksel Türk yemeklerini yediler, okul öğrencilerinin gösterilerini izlediler ve okulun ihtiyaçlarında kullanılmak için bağış yaptılar.

Okul binası ve bahçesi ile ilgili bakım, onarım, yenileme, güzelleştirme çalışmaları kurulduğu ilk günden itibaren aralıksız devam etmektedir.

Binanın kullanışlı, güvenli ve Rotary’ye yakışır şekilde olmasının yanı sıra ve ötesinde dönemden döneme birbiri arkasına sayısız projeler hayata geçirildi.

Okulun kütüphanesi oluşturuldu, dolap ve kitaplar temin edildi.

Eğitimin üç önemli unsurunu (öğretmen, veli, öğrenci) bir arada dikkate alarak öğrencileri ve velileri bilinçlendirmek amacıyla zaman zaman bu amaca uygun konularda ilgili uzmanların katılımıyla eğitim ve seminerler düzenlenmektedir.